Твердий шампунь – продукт неоднозначний. Про нього ходить багато чуток і міфів, і я вирішила розповісти про наших докладніше.

 

Перш за все, хочу відзначити, що будь-які загальні судження про абстрактне «твердий шампунь» можливі тільки по базовим очевидним характеристикам:

  • екологічність (не потребує тари);
  • компактність (один невеликий брусочок замінить до 800 мл рідкого засобу; конкретно наші шайби по 50 г ~~ 400-450 мл);

 

  • зручність в транспортуванні (не проллється,  не розіб'ється, легко взяти в ручну поклажу);
  • відсутність загусників, емульгаторів, консервантів - знову ж у зв'язку з відсутністю води.

Все інше, щодо його властивостей, впливу короткострокового і довгострокового, корисності / шкідливості для волосся і шкіри голови настільки ж неочевидні, як і для рідких аналогів. Чому? Та тому що склади у даного типу засобів відрізняються так само, як і у побратимів в пляшечках.

 

Розбираємо по пунктам:

  • Основа і концентрація  засобів. У наших шампунів це sodium cocoyl isethionate - похідний ефір жирних кислот кокосового масла. Дозволений для використання в органічній косметиці, в дитячій косметиці, володіє м'якою сенсорикою, дає розкішну піну, добре сприймається шкірою, має легкий кондиціонуючий ефект, біорозкладаний.⠀

А найбільш популярна основа, яка використовується в переважній більшості твердих шампунів - sodium coco sulfate. Він дозволений в органічній косметиці, але від цього не перестає бути сульфатом, грубішим в дії, хоча за результатами тестувань на відміну від SLS має «середній дратівливий потенціал».

Ми також використовуємо цей ПАР в наших шампунях, але лише як допоміжний -для кращої промиваємості, так як для переважної більшість клієнтів він відмінно підходить з урахуванням збалансованості нашої формули.

 

А наша плиточка Dolce його не містить зовсім, тому підходить і для таких клієнтів, і для дітей старше 12 місяців.

Окремо хочу сказати про концентрацію ПАР в засобі. Формула з 60% isethionate і формула з 90% cocosulfate - це два дуже різних шампуні.

Збалансованість формули і рН. Секрет наших шампунів - в фізіологічному підсумковому рН засобу (5,5-6,0). Його можна досягти за рахунок: правильної концентрації ПАР, яка промиває, але не травмує, комбінації з трьох ПАР, два з яких м'які і один середній по жорсткості, а також великої активної фази (в ній - зволожуючі, пом'якшуючі, регенеруючі компоненти) і додавання кислот молочної і лимонної.
Відсутність силіконів, агресивних синтетичних компонентів.


Чи означає це, що наші шампуні обов'язково підійдуть усім? На жаль ні. Як і з будь-якою косметикою – все індивідуально. До речі, для всіх шампунів у нас є міні-версії, які допоможуть визначитися з вибором.