Перш за все хотілося б розвінчати один міф. Відновлювати волосся рослинні масла НЕ можуть!
Це дієслово щодо масел є коректним, тому як волосся має білкову структуру. Для повернення красивого зовнішнього вигляду пошкодженому волоссю починати потрібно саме з «латання дірок» складами з кератином і іншими робочими протеїнами, а вже потім переходити до води (15% волосини) і ліпідів (всього 6%). Тут масла нам дуже допоможуть!

У впливі на власний стержень вони діляться на дві великі групи:
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

  • Огортуючі. Їх ще називають «природними силіконамі». До них відносяться, наприклад, ті, що входять до складу нашої кератинової сироватки: брокколі, жожоба, аргановое, а також зародків пшениці, реп'яхове, мигдальне та деякі інші. Розмір їх молекули не дозволяє їм проникнути в кутикулярний шар, але вони виконують іншу найважливішу функцію - огортають поверхню волосся, створюють захисний шар, що перешкоджає втраті вологи, роблять довжину гладкою і шовковистою (до речі, в сироватці функцію глибокого внутрішнього відновлення виконує кератин - найважливіший білок, з якого складається волосся, що в поєднанні з огортуючими маслами дає подвійний ефект, внутрішній і зовнішній). Важливий момент: обволікуючі масла варто наносити на вологе волосся, щоб їм було, що утримувати, причому бажано не водопровідну воду, а спеціальний тонік / спрей / гідролат. Оптимальним буде наносити таку кількість, щоб не змивати.
  • Проникаючі. Це добре відомі нам оливкова, кокосова, авокадо, ши. Дані масла за рахунок маленьких молекул проникають всередину сухого волосся і заповнюють брак в ліпідах, які поряд з вологою є найважливішими складовими здорового волосся.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Процес «вбудовування» масел в волосся триває не менше 10-14 годин. Тому наносити їх на меншу кількість часу не має ніякого сенсу. Мене дуже веселять рецепти з мережі, де пропонується змішати кокосове масло з медом і нанести на 20 хвилин, що «приведе до глибокого відновлення і живлення довжини». Враховуючи, що в кокосовій олії до 54% ​​лауринової кислоти, яка має відмінні антимікробні властивості, але підсушує, а не зволожує.